Go to order

Podpora Zabezpečenie objektov

Hot-line:
+421 32 32 12345
From Monday to Friday od 8.00 do 17.00 hod.

Kamerové systémy:
klapka 1
Zabezpečovacie systémy:
klapka 2
Prístupové systémy, domové tel.:
klapka 3
Evakuačný rozhlas a EPS:
klapka 4
PC a klientske stanice, PCVS:
klapka 5
Ostatné:
klapka 6

Ostrovný systém pomáha v boji s požiarmi

ZADANIE

Kysucký región na Slovensku patrí medzi oblasti ohrozené častými lesnými požiarmi, kde je nevyhnutný priebežný monitoring na včasné odhalenie hroziaceho nebezpečenstva. Vzhľadom na veľkú rozlohu sledovaného porastu tu prebiehalo letecké hliadkovanie, ktoré bolo veľmi nákladné a nebolo zabezpečené nepretržite. Tieto účely sme na základe požiadaviek Dobrovoľného hasičského zboru obce Klubina navrhli a následne aj zrealizovali riešenie CCTV monitoringu požiarov, pracujúce ako ostrovný, čiže off-grid systém.

RIEŠENIE

Zariadenie čiastočne využíva novovybudovanú požiarnu pozorovateľňu na Hladkom vrchu v Žilinskom kraji, ktorá slúži súčasne ako turistická rozhľadňa. Autonómny monitorovací systém je prakticky celý zostavený z komponentov od jedného zo svetových lídrov v CCTV technológiách Dahua.

Kľúčovým prvkom off-grid riešenia je bezpochyby systém napájania. Ten dokáže zabezpečiť vďaka kombinácii výkonných solárnych článkov, kvalitných gélových batérií (uložených v nemrznúcej hĺbke vo vodotesnom puzdre) a vhodnej riadiacej jednotke dostatok energie aj v prípade absencie slnečného svitu po dobu 72 hodín.

Pokiaľ ide o kamery, bola primárne zvolená PTZ IP kamera s 45-násobným optickým zoomom, laserovým prisvietením až do vzdialenosti 550 m a funkciou Starlight (SD6AL245U-HNI) a ako doplnková dome IP kamera IPC-HDBW4231F-AS na kontrolu priestoru pozorovateľne. Obe kamery sú pripojené k robustnému priemyselnému switchu PFS4206-4P-120 a následne k Wi-Fi setu IP10, ktorý v pásme 5,8 GHz realizuje bezdrôtové spojenie so záznamovým zariadením (NVR5216-4KS2), ovládacou klávesnicou (NKB1000) a PC, umiestnenými na obecnom úrade v obci Klubina. Odtiaľ je možné vykonávať okrem ovládania kamier aj vzdialenú správu solárneho systému (prostredníctvom špeciálneho softvéru).

 

 

Navrhneme riešenie aj pre vašu situáciu